• اخبار

به مناسبت هفته خوشنویسی / طرح کتابت قرآن در کرمان برگزار شد

با حضور 30 نفر از خوشنویسان ممتاز و برگزیده استان کرمان طرح کتابت قران "ایات صبر" در کتابخانه مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد استان کرمان، غلامرضا انتظاری،مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری باغ آتش گفت: جشنواره کتابت قران ، در کتابخانه مرکزی کرمان با شرکت خوشنویسان ممتاز و برگزیده استان کرمان و با حضور مسوولین و دست اندرکاران فرهنگی استان برگزارگردید.

وی گفت: پس از اجرای موفقیت‌آمیز کتابت قرآن‌کریم توسط 30 خوشنویس ممتاز کرمانی در سال گذشته، خوشنویسان کرمان کتابت 30 نسخه قرآن‌کریم را آغازکردند.

محمد رضا علیزاده ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در جریان بازدید از روند برگزاری این طرح و دیدار و گفتگو  با هنرمندان خوشنویس استان  گفت:حضور و همراهی جمعی از خوشنویسان برتر استان کرمان در یک برنامه هنری دارای اهمیت است به خصوص که این برنامه با محوریت کتابت ایات کلام الهی باشد .

وی ادامه داد: استان کرمان در زمینه خوشنویسی هنرمندان بسیار توانمند و شاخصی دارد که هنر انها در کشور سرامد و شاخص است .

علیزاده گفت : اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در طول سال برنامه های متعددی با محوریت قران و به منظور بسط و گسترش فرهنگ قرانی در جامعه اجرا میکند که برگزار نمایشگاه بزرگ قران یکی از شاخص ترین انها است.

وی تصریح کرد:  در سال جاری و با همکاری جمعی از هنرمندان مطرح رشته عکس استان ،جشنواره ملی عکس ایات را برگزار خواهیم کرد که فراخوان جشنواره از مدتی پیش در کشور اعلام شده و مراحل اجرایی آن در حال پیگیری است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: در زمینه های دینی و فرهنگی ، کارهای زیادی انجام می شود ،اما تا رسیدن به نقطه مطلوب و مورد نظر همچنان باید پیوسته ،هوشمندانه و با برنامه حرکت نماییم.

طرح کتابت قران "ایات صبر" ،با همکاری استانداری کرمان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ؛اداره کل کتابخانه های عمومی استان، ، انجمن خوشنویسان و موسسه فرهنگی هنری باغ آتش برگزار شد.

 

۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500