• اخبار

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان برگزار شد
جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان، سرپرست استانداری کرمان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و سایر اعضا تشکیل شد.

امام جمعه کرمان گفت: برای ارتقاء فعالیت های شورای فرهنگ عمومی استان باید بر روی تغییر و اصلاح ساختار شورا، تعیین پشتوانه اجرایی و عملیاتی برای مصوبات شورا و ایجاد انگیزه در اعضای شورا برای تغییر در فرهنگ عمومی استان متمرکز شویم.

وی افزود: سه مسأله ساختار شورا، اجرایی سازی مصوبات شورا و انگیزه در پیشرفت شورای فرهنگ عمومی مهم هستند و بایستی به آن ها توجه شود.

علیدادی سلیمانی گفت: در بحث ساختار شورا بحمدالله با تصمیماتی که در جلسات قبل برای عملیاتی شدن مصوبات شورا و تشکیل کمیته های جدید در این زمینه گرفته شد؛ تاحدودی نقیصه های مورد نظر برطرف شده است و امیدواریم چابک تر و سرزنده تر بشود.

امام جمعه کرمان گفت: ایجاد انگیزه در اعضای شورا نیز برای پیشبرد اهداف شورا بایستی مدنظر باشد و باید باانگیزه و توانمند شویم تا بتوانیم با همکاری و همدلی در استان کارهای بزرگی انجام دهیم.

سرپرست استانداری کرمان گفت: جلسات شورای فرهنگ عمومی باید به سمتی حرکت کند که نتایج آن در سطح جامعه ملموس و مشخص باشد.

محمد جواد فدائی با مقایسه جلسات شورای فرهنگ عمومی با جلسات کارگروه هتی اشتغال و رفع موانع تولید استان گفت: در جلسات اشتغال و رفع موانع تولید، شیوه انجام کار و نتایج آن در جامعه با آمار و ارقام مشخص می شود ولی درحوزه فرهنگ هنوز با سازوکارهایی در مورد شیوه ها، معیارها و چگونگی ارتقاء حوزه های مختلف فرهنگی در سطح جامعه دست نیافته ایم که بایستی مشخص شود که آیا مسائل حوزه فرهنگ را می توانیم با آمار و ارقام بیان کنیم و یا اینکه نمی شود این کار را انجام داد.

۶ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۲۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500