• اخبار

فعالیت های اجرایی مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به زودی آغاز می شود

فعالیت های اجرایی مرمت آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان به زودی آغاز می شود
در جلسه ای با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست استانداری کرمان و مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی استان در خصوص موضوعات مختلف هنری تبادل نظر صورت گرفت، در این جلسه در خصوص مرمت آثار هنری موجود در موزه هنرهای معاصر کرمان طی هفته های آینده تاکید شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان،محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان همراه با  محمدجواد فدائی، سرپرست استانداری کرمان  با معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو نمودند.

در این دیدار حسینی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرار گرفتن اجرای اپرای عروسکی منظومه های خواجوی کرمانی در دستور کار استان کرمان را مطرح نمود و گفت:  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی آموزش و اجرای این برنامه را دارد.

در این دیدار  مقرر شد آثار موزه هنرهای معاصر صنعتی مرمت شوند و در مورد ایمنی موزه های کرمان و استفاده از بناهای میراثی و فرهنگی برای کاربردهای خاص مورد نظر، پیگیری شود و اجرای هر خانه موزه به عهده افراد یا موسسات مالی گذاشته شود تا کار سریع تر پیش رود و هنرمندان کرمانی بهتر و بیشتر بتوانند به ارائه هنر بپردازند.

در این نشست همچنین مقرر شد  گروه های مرمت شناسایی شده و  فعالیت های اجرایی از بعد از ماه صفر آغاز شود.

در ادامه  تصمیم گرفته شد، برای جشنواره موسیقی فجر در بخش های سنتی، کلاسیک، نواحی، پاپ و بین المللی برنامه ریزی  و با توجه به اینکه این جشنواره از 24 تا 30 بهمن ماه برگزار می شود، استان کرمان حضوری فعال در برگزاری داشته باشد و ارکستر سمفونیک در زمان جشنواره موسیقی فجر حداقل یک اجرا در استان کرمان داشته باشد.


۹ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500