• اخبار

هفدهمین نمایشگاه بزرگ «کتاب» در کرمان برگزار می شود

هفدهمین نمایشگاه بزرگ «کتاب» در کرمان برگزار می شود
محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان در کرمان با حضور ناشران بزرگ کشوری 19 تا 24 آبان ماه برگزار می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان ، وی که  در نشست خبری هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان سخن می گفت، افزود: از آغاز ماه ربیع‌الاول تا پایان آبان ماه چهار برنامه فرهنگی و هنری را در استان کرمان خواهیم داشت.

علیزاده با اشاره به برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی جمهوری اسلامی از 24 آبان تا اول آذر ماه گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در آستانه آغاز هفته کتاب و کتابخوانی می‌تواند اثرگذاری چشمگیری را داشته باشد.

وی افزود: هفدهمین نمایشگاه کتاب استان با حضور 644 ناشر  از سراسر کشور و در قالب 330 غرفه  برگزار می‌شود و در کنار آن نشست‌ها و سلسله جلسات نقد و بررسی در حوزه کتاب خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان کرمان هر ساله در بحث پایتخت کتاب و معرفی کاندیدا شرکت داشته که امسال دو شهرستان سیرجان و رفسنجان در این بحث حضور می‌یابند.

وی به پرداخت یارانه‌های کتاب نیز اشاره کرد و افزود: امسال 28 کتابفروشی در پروسه فروش کتاب شرکت داشته و 300 میلیون تومان فروش آنها بود که 60 میلیون تومان یارانه دولت اعطا شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در نمایشگاه بزرگ کتاب امسال 650 میلیون تومان بن کتاب توزیع می‌شود که با 20 درصد تخفیف به مردم واگذار می‌شود و 10 درصد هم ناشران ارائه می‌دهند.

خدیشی رئیس خانه مطبوعات استان کرمان با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه استان از 19 تا 24 آبان ماه گفت: به دنبال این بودیم با هم‌افزایی و کاهش هزینه و تاثیرگذاری، هر دو سال یک‌بار نمایشگاهی را برگزار کنیم.

وی با اشاره به برپایی 60 غرفه در نمایشگاه مطبوعات استان افزود: 50 رسانه امسال برای حضور در نمایشگاه مطبوعات و رسانه استان ثبت‌نام کردند.

خدیشی از برگزاری تالار گفت‌وگو در محل نمایشگاه مطبوعات خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی کردیم تا از چهره‌های ملی روزنامه‌نگاری دعوت داشته باشیم.

وی افزود: نشست‌های خبری را در نمایشگاه مطبوعات داریم و از مدیران مسول استانی دعوت کردیم.

خدیشی گفت: گالری از نقاشی‌های استاد علوی را خواهیم داشت که ایشان پس از بازدید از زلزله کرمانشاه طراحی کرده‌‌اند و عواید حاصل از فروش نقاشی‌ها قرار است به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا شود.

وی افزود: نتایج نهایی جشنواره رسانه‌های استان کرمان نیز در 23 آبان برگزار و نفرات اول تا سوم در رشته‌های مختلف معرفی می‌شوند.

هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمان و چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان به طور همزمان، 19 تا 24 آبان ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی جنوب شرق برگزار می‌شود و  از ساعت 10 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

 

 

۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500