• اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در مراسم تجلیل از هنرمند مجسمه ساز:هنرمندان شاخص را ارج بگذاریم ،جوان و پیشکسوت

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از مسوولان و هنردوستان ، اولین مراسم «آن چهل سال»، ، با محوریت شخصیت هنری شهریار رضایی، هنرمند مجسمه‌ساز، در قالب سلسله برنامه‌های شب‌های مفرغ برگزار شد،علیزاده در این مراسم در سخنانی گفت::هنرمندان شاخص را ارج بگذاریم ، چه جوان و چه پیشکسوت .

در این مراسم محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان، با تاکید بر اهمیت مراسم‌هایی که به تجلیل از هنرمندان جوان اختصاص دارد، گفت: ما معمولا از جوانانی که در حوزه‌ی هنر، به خصوص هنرهای فاخر نقش موثر و فعالی داشته‌اند غافل می‌شویم؛ اما این‌گونه مراسم‌‌ برای تجلیل از هنرمندان جوان جای تقدیر دارد و امید که ادامه داشته باشد و ما بیشتر شاهد تقدیر از کسانی باشیم که در حوزه‌ی فرهنگ و هنر این مرز و بوم نقش موثر داشته‌اند.

وی افزود: چهل سالگی سن رشد و بلوغ است و شهریار رضایی تا به این سن زندگی پرباری داشته است .

علیزاده گفت:  شهریار رضایی هنرمند وارسته‌ای است که بی‌ادعا و پرکار در حوزه هنر و مجسمه‌سازی کار و تلاش کرد و نام ایشان امروز هم با کرمان و هم هنر مجسمه‌سازی عجین است چنان‌چه می‌بینیم که او پای ثابت سمپوزیوم‌ها و برنامه‌های وزین فرهنگی است. او جوان پرکار دیار کریمان است که نه تنها در کرمان بلکه در شهرها و استان‌های دیگر نیز هنر خود را نشان داده است و به ایشان می‌بالیم. من به نوبه‌ی خودم از این هنرمند تشکر می‌کنم.

شهریار رضایی متولد ۱۳۵۷ در رودسر، دانش‌آموخته‌ی رشته مرمت و احیا بناهای تاریخی دانشکده هنر کرمان است و برپایی چهار نمایشگاه انفرادی و ۲۰ نمایشگاه گروهی در ایران، آلمان، نروژ و لبنان، نصب بیش از ۵۰ مجسمه در مکان‌های عمومی و اجرای بیش از ۲۰ لند آرت و چیدمان محیطی را در کارنامه‌ی هنری خود دارد.

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۴۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500