• اخبار

بیانیه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان به مناسبت روز فرهنگ عمومی

بیانیه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان به مناسبت روز فرهنگ عمومی
امروز 14 ابان ماه روز فرهنگ عمومی است. دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان به مناسبت این روز پیامی صادر کرد .متن این پیام به شرح زیر است : بسمه تعالی
بیانیه شورای فرهنگ عمومی استان کرمان به مناسبت روز فرهنگ عمومی

14 آبان ماه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درتقویم ملی کشور به نام روز فرهنگ عمومی نامگذاری گردیده است . این مناسبت فرصت مناسبی است برای بازخوانی پرونده فرهنگ عمومی جامعه و رسالت سنگینی که از این باب برعهده مردم و مسئولین قرار گرفته است تا بدین وسیله بتوانیم درتلاشی هماهنگ و هدفمند برای ارتقای فرهنگ عمومی گام برداشته ودرجهت تعالی ارزشها هرآنچه درتوان داریم خالصانه نثارکنیم .
شورای فرهنگ عمومی استان کرمان ضمن تسلیت ایام سوگواری رحلت حضرت ختمی مرتبت رسول گرامی اسلام(ص) وشهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) ، امیددارد که جامعه اسلامی با تمسک به سنت و سیره پیامبر رحمت (ص) و اشاعه روش و سبک زندگی و اندیشه های آن حضرت درپیشگیری و زدودن ناهنجاری ها و کاستن از آسیب ها موفق و سرافراز باشد .
درهمین راستا ، ضمن گرامیداشت روز فرهنگ عمومی ، شورای فرهنگ عمومی استان مردم شریف و فهیم کرمان را به همراهی موثر و مستمر دررویدادهای فرهنگی با هدف ارتقای سطح فرهنگ عمومی و توجه به التزام و رعایت حقوق اجتماعی و فرهنگی یکدیگر به منظور برقراری نشاط و پویایی و نهادینه نمودن رفتارها و هنجارهای نیک اخلاقی درجامعه دعوت می نماید . تردیدی نیست فرهنگ عمومی بستر اولیه و مهم ترین زمینه شکل گیری بسیاری از رفتارها و منش ها درنسل جوان و نوجوان است و درهمین راستا صبر ، سعه صدر ،مدارا ،مسئولیت پذیری و احترام به قانوان به تحقق این مهم شتاب می بخشد .
توجه به عزت مندی اجتماعی ، اشتغال جوانان و استقلال اقتصادی ایران عزیز با عنایت به نامگذاری حکیمانه رهبر معظم انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نیز حائز اهمیت ویژه است . علاوه براین استفاده مناسب از فضای مجازی به عنوان یک فرصت و پیشگیری از اعتیاد نسل جوان به اینترنت و افزایش سطح دسترسی به کالاهای فرهنگی با مشارکت دستگاههای متولی از انتظارات و چشم انداز فردای خادمان عرصه ی فرهنگ عمومی است.
تحقق همه ارزش ها و آرمان های فرهنگی ،عزت و سرافرازی بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی را درسایه سار ترویج و گسترش اهداف فرهنگ ارزشمند و ناب آن ، از پیشگاه خداوند منان مسالت دارد.شورای فرهنگ عمومی استان کرمان
آبان ماه 1397
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۱۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500