• اخبار

نمایشگاه کتاب کرمان / کتاب " نگاهی به موسیقی نواحی کرمان " رونمایی شد

نمایشگاه کتاب کرمان / کتاب " نگاهی به موسیقی نواحی کرمان " رونمایی شد
دیروز و با حضور جمعی از هنرمندان ، اهالی موسیقی و مسولان ،کتاب " نگاهی به موسیقی نواحی کرمان " اثر سید فواد توحیدی ،رونمایی شد .

در این مراسم توحیدی ،موسیقی دان و پژوهشگر  موسیقی ، در سخنانی با اشاره به ظرفیتهای گسترده موسیقی نواحی کرمان گفت:این کتاب ،مقدمه کتاب اصلی من است .کتاب اصلی من با عنوان "موسیقی کرمان " با کمک استاد درویشی در حال تدوین ان هستم . بیش از سه هزار صفحه خواهد بود.

وی ادامه داد: این کتابی است که برای همه مفید است و لازم نیست که موسیقی دان باشیم، در این کتاب موسیقی کرمان را کامل توضیح دادم  ،اما وارد جزئیات نشدم،سازها را توضیح دادم ؛انواع رقص ها را عنوان کردم  و پیشینه موسیقی کرمان را توضیح دادم.

طی این سال‌ها به نقاط مختلف استان کرمان سفر کرده و به تقسیم‌بندی سازها و انواع موسیقی به لحاظ فرهنگی و جغرافیایی پرداخته است،با پخش نمونه‌های صوتی و تصویری و همچنین اجرای زنده موسیقی نواحی کرمان به ارزیابی این موضوع می‌پردازد.

به گفته این پژوهشگر موسیقی نواحی، 35 نوع ساز در کرمان وجود دارد و موسیقی نواحی گرمسیری، از نظر گویش افراد و نوع ملودی‌ها، شعرها و حتی سازها با مناطق سردسیر تفاوت دارد.

۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500