اخبار

جلسه ستاد تسهیلات کرونا(سامانه کارا) برگزار شد

جلسه ستاد تسهیلات کرونا(سامانه کارا) برگزار شد
با محوریت بررسی و پیگیری مشکلات فعالان بخش های مختلف فرهنگی و هنری ، جلسه تسهیلات کرونا ( سامانه کارا ) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، در این جلسه محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: باید اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم  برای  بنگاه های فرهنگی و هنری و هنرمندان این حوزه ها فراهم شود تا بتوانند  تقاضای دریافت تسهیلات خود را در سامانه کارا ثبت کنند.

وی افزود : با تمهیدات اندیشیده شده در این خصوص هم اکنون بنگاهها وصنوف دارای کد بیمه ای، هنرمندان خویش فرما و افراد فاقد بیمه مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هر یک از  معاونت های اداره کل باید  با هماهنگی و ایجاد گروه های صنفی در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در فضای مجازی، امکان دسترسی به اطلاعیه ها، بخشنامه ها و تسهیلات  را برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر  فراهم نمایند، تا  اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان که فاقد کد کارگاهی هستند بتوانند با آگاهی لازم برای برخورداری از تسهیلات کرونا به سامانه «کارا» مراجعه نمایند.

پیش از سخنان مدیرکل،  معاون هنری و سینمایی ،معاون فرهنگی و رسانه ای  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  ضمن ارائه گزارش به بیان مشکلات پیش رو فعالان حوزه فرهنگ و هنر در رابطه با سامانه کارآ پرداختند و خواستار توجه و هماهنگی بیشتر در جهت رفع مشکلات و راهنمایی بیشتر و عملیاتی شدن اقدامات شدند.

  سامانه کارا برای ثبت‌نام شاغلان و بنگاه‌های فاقد بیمه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای پیش‌بینی شده و مراکز و کسب و کارهای فرهنگی و هنری که بر اثر شیوع کرونا دچار آسیب شده‌اند می‌توانند به این سامانه مراجعه و ثبت نام کنند.لازم است هر یک از صنوف واجد شرایط به سامانه مذکور مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند تا بلافاصله با توجه به تعریف سطح دسترسی برای این اداره کل نسبت به بررسی و اعلام تائید واحدهای کسب و کار اقدام شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید