اخبار

از سوی مدیر کل ارشاد استان و در دیدار با استاندار کرمان عنوان شد: توجه و حمایت جدی به هنرمندان آسیب دیده از محدودیت های اجتماعی کرونا

از سوی مدیر کل ارشاد استان و در دیدار با استاندار کرمان عنوان شد: توجه و حمایت جدی به هنرمندان آسیب دیده از محدودیت های اجتماعی کرونا
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در دیدار با استاندار استان خواستار اعطای وام‌های کم بهره و تسهیلات بلا عوض به اهالی فرهنگ و هنر و رسانه آسیب دیده از محدودیت‌های اجتماعی ویروس کرونا شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان، عصر دیروز  چهارشنبه 31 تیر ماه محمد رضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به همراه اعضای شورای معاونین این اداره کل با استاندار کرمان دیدار و گفتگو کردند .

یکی از موارد گفتگوها در این دیدار حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه آسیب دیده از محدودیتهای اجتماعی ویروس کرونا بود .
علیزاده با اشاره به خسارت ۲۲ میلیارد تومانی به بخش فرهنگ و هنر استان کرمان خواستار اعطای وام‌های کم بهره و بلا عوض به هنرمندان خسارت دیده کرد.
فدایی استاندار کرمان نیز از اهمیت حوزه فرهنگ و هنر در ارتقای شاخص‌های فرهنگ عمومی جامعه سخن گفت و تصریح کرد که در این زمینه بررسی و برنامه ریزی لازم برای حمایت از هنرمندان صورت خواهد گرفت .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ، همچنین گزارشی از فعالیتهای  انجمن آثار و  مفاخر  فرهنگی استان  ، شورای اطلاع رسانی استان ، اقدامات موسسات قرآنی  و  کارگروه فضای مجازی ارائه کرد .
علیزاده همچنین با اشاره به  در پیش بودن اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت : برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری برای این مناسبت در حال تدارک و برنامه ریزی است .
وی به مراسم رونمایی  از فرخوان جشنواره  ملی تئاتر سردار  آسمانی در گلزار شهدای کرمان اشاره کرد و گفت در این زمینه 10 برنامه شاخص در حال تدوین و ارائه است .

وی در بخش دیگری از سخنانش باردیگر به موضوع خسارت وارده به حوزه فرهنگ و هنر در موضوع کرونا پرداخت و افزود : بر اثر محدودیتهای اجتماعی ناشی از ویروس کرونا فحوزه فرهنگ و هنر متحمل آسیب های فراوانی شده است  ، اما اقدامات و فعالیتهای فرهنگی و هنری به سمت تجربه استفاده از فضای مجازی پیش رفت و از ابتدای سال  جاری دهها برنامه از سوی هنرمندان و اهالی فرهنگ و هنر و رسانه  در بستر فضای مجازی شکل گرفت و برگزار شد ، که نمونه قابل ذکر آن برگزاری اولین جشنواره مجازی با موضوع روز قدس در استان بود که با مشارکت و اقبال خوب مخاطبان برگزار گردید  .

سید جواد اوحدی معاون توسعه مدیریت و نیروی انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز گزارشی از وضعیت بودجه و اعتبارات این دستگاه فرهنگی به استاندار کرمان ارائه کرد .

وحید محمدی معاون هنری وسینمایی اداره کل نیز به   اقدامات هنرمندان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت : در این زمینه جشنو ارهای متعددی برگزار شد که عموما با استقبال نخاطبان و هنرمندان روبرو گردید .

وی به جشنواره تولیدات هنری مرتبط با کرونا ، جشنواره امید و نشاط ، جشنواره مجازی نوبهار
جشنواره مجازی استند آپ کمدی، جشنواره مجازی موسیقی ؛ جشنواره تولیدات رسانه‌ای ؛ جشنواره جمع خوانی قرآن کریم ؛ جشنواره مجازی بچه های مسجد اشاره کرد و گفت هر کدان از این جشنواره ها با هدف گذاری مخاطبان،تلاش کردند تا در دوران قرنطینه کرونا ،فعالیتهای فرهنگی و هنری را به سمت اهالی فرهنگی و هنر و مخاطبان خود هدایت نمایند .

در ادامه جلسه و با اضافه شدن حسین اسحاقی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان ،وی نیز برخی از دغدغه های اهالی فرهن گ هنر و رسانه جنوب استان کرمان را با استاندار مطرح کرد .

فدایی استاندار کرمان نیز در انتها ، فعالیتهای فرهنگی و هنری را موثر و قابل توجه عنوان کرد و افزود :بحث فرهنگ ؛ برای ما از دو جهت مهم و حایز اهمیت است  .

وی ادامه داد : فرهنگ در ذات خود موضوع مهمی است ،تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت فرهنگ و هنر به همین نکته بر می‌گردد که این حوزه بر سایر بخش‌های اجتماع بی تردید اثر گذار است  و نکته دوم این که استان کرمان یک استان فرهنگی است و این امر لزوم توجه همه مسولان ومدیران به مقوله فرهنگ را دو چندان می کند .

وی در ادامه از تئاتر به عنوان هنری شاخص و موثر در انتقال مفاهیم و ارزشها نام برد و ادامه داد : پیش از این و از مبادی دیگر تلاش شد تا حکایتهای گلستان سعدی توسط هنرمندان خوش ذوق و کاربلد نمایش استان به نمایش تبدیل شود و روی صحنه اجرا شود ، هنوز هم بر این عقیده هستم که نشر حکایتهای آموز و اخلاقی گلستان با استفاده از هنر  تئاتر ، تاثیر قابل توجهی در ارتقای  فرهنگ عمومی خواهد گذاشت ، به همین دلیل بر اجرای آن  تاکید دارم و در صورت اجرا و اقدام از سوی هنرمندان نمایش از آنها حمایت می شود .


 

۲ مرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید